Event Information

TEAMS for the 2018 NORTH AMERICAN LOCH-STYLE FLY FISHING CHAMPIONSHIPS...

Results & Photos
nalsffc001020.jpg nalsffc001018.jpg
Registration
Competition Rules
Travel and Accomodations
Competition Venues
Sponsors
LIST OF REGISTERED TEAMS (Registration is not official until payment has been received)

 REGISTERED CANADIAN TEAMS (6):
Todd Oishi - Maple Ridge, British Columbia
John Nishi - Millarville, Alberta
Chris Puchniak - Surrey, British Columbia
Rob Stroud - Prince George, British Columbia
Mike Oishi - Barriere, British Columbia

Kevin Cucheron - Calgary, Alberta
Mike Learmonth - Surrey, British Columbia
Brian Danilkiewicz - Maple Ridge, British Columbia
Gerald Wolfe - Squamish, British Columbia
Johnny Wilkinson - Abbotsford, British Columbia

Bobby Danilkiewicz - Maple Ridge, British Columbia
Mackenzie Harmston - Maple Ridge, British Columbia
Evan Paterson - Maple Ridge, British Columbia
Callum Learmonth - Surrey, British Columbia
Darryl Fisher - Kamloops, British Columbia

David Heine - Victoria, British Columbia
Colette Stroud - Prince George, British Columbia
Peter Morrison - Fernie, British Columbia
Austin Schroeder - Kamloops, British Columbia
Richard Wilby - Kelowna, British Columbia

Stanton Jack - Vancouver, British Columbia
Istvan Kereszturi - Burnaby, British Columbia
Brian Haminishi - Richmond, British Columbia
Madoka Myers - Denver, Colorado
Aggie Fritz - Abbotsford, British Columbia

Jason Doucette - Edmonton, Alberta
Jay Giasson - Maple Ridge, British Columbia
Paul Davidson - Maple Ridge, British Columbia
Taylor Culver - Kamloops, British Columbia
Jordan Viveiros - Maple Ridge, British Columbia

     REGISTERED INTERNATIONAL TEAMS:

Sean Crocker, Pennsylvania
Loren Williams, New York

Steve Good, Pennsylvania
Andy Koons, Pennsylvania
Ken Crane, New York

Kalvin Kaloz, Pennsylvania - Captain
Holden Price, Pennsylvania
Joey Pattee, Bend, Oregon,
Ben Broscius, Pennsylvania
Ben Comfort, South Carolina

Ryan Peck - North Carolina
Anders Korman - Bend, Oregon
Isaac Korman - Bend, Oregon
Kage Kossler - Bend, Oregon
Geoff Leclair - Kamloops, British Columbia

Erik Korman - Bend, Oregon
Jason Ellingsen - Surrey, British Columbia
Micah Thorson - Mission, British Columbia
Slate Spooner - Calgary, Alberta
Mike Morris - Coquitlam, British Columbi



Please note that registration is accepted on a first come, first served basis with 6 spots being reserved for international teams. Registration fees are due by July 31, 2018. A team's registration is not official until payment has been received. Registration fees are nonrefundable

Please contact Todd Oishi at toishis@gmail.com to register your team or as an individual.
Schedule
Links

- 2014 Championships
- 2013 Championships
- 2012 Championships
- 2011 Championships
- Photo Gallery
- 2015 Championships
- 2016 Championships
- 2018 Championships Results
- 2017 Championships Results